Tänä viikonloppuna lauantaina, jos vaan keli sallii järjestän Hevosten naamiaispäivän. Päivä alkaa klo11 ja päättyy klo15 tai 16. Päivä alkaa hevosten koristelulla ja jatkuu siitä erinäisiin leikkeihin ja vitsikkäisiin kilpailuihin. Jokaiselle jotakin taitotasot yms huomioiden. Itsesi voit halutessasi naamioida valmiiksi jo kotona(kypärän, raipan, viitat ja kengät). Hintaa tälle päivälle tulee 2krt kortilta ja ulkopuolisille 60euroa.
Sitova ilmoittautuminen whatsappilla mun numeroon mahdollisimman pian niin teen päivälle oman ryhmän. Siellä voimme miettiä kuviota tarkemmin ja voitte esittää toiveitakin!
Eväät mukaan niin jaksamme paremmin.
Sunnuntai päivällä voisimme hypätä esteitä 1-ryhmä, jonka taso määräytyy ilmoittautuneiden mukaan. Lisäksi voimme maastoilla 2h.
Tämän päivän ratsastuksiin ilmoittautuminen ja aikahaave kommentilla.
Jasmiina ti klo 16 tulisi esteille
Hertta (ti 16) tulisi myös sunnuntaina esteille. Päivällä sopii milloin vaan.
PinjaL (ti klo 16) tulisi sunnuntaina esteille.
Pinja T sunnuntai estetunti
Aamu V. (to klo 18) tulisi maastoilemaan sunnuntaina. Ajankohdaksi käy mikä vaan.
Emmi (ti klo 18) olisin tulossa maastoilemaan sunnuntaina puolenpäivän jälkeen.
Moona&Miisa (ti kl17) innostuivat molemmat lauantain leikeistä sun muista, eli he molemmat tulisivat siihen! En tohdi enää näin illalla viestillä puhelimella, mutta ilmoitan aamulla sitten ;o)
Reetta (ti klo 17) voisi tulla sunnuntaina maastoon mieluiten klo 13 jälkeen.
Tinka ti klo 17 tunnilta tulisi sunnuntaina maastoon klo 13 jälkeen.
Eedla ja Rebekka (ti klo 18) su maastoilemaan. Klo 13 sopii hyvin meillekin.
Lina on myös tänään tulossa maastoon.
Klo 13.00 ja sen jälkeen sopii.
Tuija